Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce Prywatności
AKCEPTUJĘ

STUDIO TAŃCA "HONORATA" w TARNOWIE ZAPRASZA:

Indywidualne lekcje tańca, Kursy tańca dla narzeczonych, Choreografia Pierwszego Tańca
Zarezerwuj miejsce już dziś! 509 539 881

FAQ

Po pierwsze, to wcale nie musi być piosenka. Można też wybrać utwór instrumentalny. Po drugie, narzeczeni mogą już mieć wybraną piosenkę, która nie jest utworem stricte tanecznym, a raczej muzyką do słuchania. Np. oświadczają choreografowi: "to jest nasza piosenka, przy tej piosence przeżyliśmy w Grecji cudowne chwile, wyznałem Weronice swoją miłość, do tej piosenki chcemy zatańczyć". Rozumiemy takie marzenia i pomagamy je spełnić.

Najczęściej jednak takiej piosenki nie ma, wtedy lepiej skorzystać przy wyborze z pomocy instruktora tańca. Warto najpierw odpowiedzieć sobie na pytanie: czy bardziej zależy nam na stylowym tańcu (np. walcu angielskim lub tangu), czy też na tanecznej interpretacji dowolnego utworu (bez żadnych preferencji co do techniki i stylu). Jeżeli zależy nam na określonym tańcu, chcemy zatańczyć np. walca wiedeńskiego, to szukamy takiej piosenki, która ma właściwe dla tego tańca metrum, tempo, rytm i charakter. Przecież muzyka w tańcu nie powinna być jakimś nieistotnym tłem. Choreograf powinien powiązać ruch z utworem muzycznym (rytmem, frazą, a niekiedy tekstem piosenki), zachować charakter utworu, stworzyć właściwy klimat. Nawet najpiękniejsza choreografia walca wiedeńskiego nie będzie odpowiednia dla rumby czy rock and rolla. Na eksperymenty tańczenia figur tanga argentyńskiego do muzyki Fryderyka Chopina (sic!) mogą sobie pozwolić TYLKO WYBITNI TANCERZE.

Dla młodej pary niezwykle ważne jest też odpowiednie tempo utworu. To, co jest możliwe dla pary tanecznej klasy "S", dla nowicjuszy (po zaledwie kilku lekcjach) może być nieosiągalne. Piosenka nie powinna być zbyt szybka ale też tańczenie do bardzo wolnego utworu, o ledwie wyczuwalnym rytmie, jest dla początkujących tancerzy niezmiernie trudne.

Należy też podkreślić, że nie tańczymy do "tytułu" piosenki, tylko do konkretnego utworu (piosenki o tym samym tytule i słowach, piosenki tego samego wykonawcy, mają niekiedy zupełnie odmienne aranżacje, tempo i rytm). Słowa piosenki także mają znaczenie - mogą inspirować choreografa i tancerzy. Tekst piosenki może jednakże zawierać zupełnie niestosowną treść (np. bardzo smutną lub obraźliwą). Może lepiej wcześniej tekst piosenki poznać?

Nie można przy wyborze piosenki zapominać o stroju. Tancerka tańcząca cha-cha-cha w sukience z wyciętym przodem i odsłoniętymi kolanami wygląda atrakcyjnie, Młoda Pani w długiej sukni balowej powinna wybrać raczej taniec standardowy (lub przebrać sukienkę na okoliczność takiej prezentacji).

Nasze wyjaśnienia nie obejmują wszystkich aspektów tego zagadnienia ale mamy nadzieję, że zwrócą uwagę na to, jak duże może mieć znaczenie wybór właściwego utworu muzycznego do Pierwszego Tańca Młodej Pary.

Opłaty za lekcje indywidualne przyjmujemy 5 minut przed rozpoczęciem zajęć, gotówką, na podstawie paragonu z kasy fiskalnej.

Cena indywidualnej lekcji tańca wynosi 200 zł za 75 minut (koszt od pary). Jednak parom, które ukończyły wcześniej grupowy kurs tańca towarzyskiego w naszym studio, oferujemy w celu przygotowania choreografii pierwszego tańca konsultacje artystyczne, trwające 75 minut  za cenę - 150 zł od pary.

W poniedziałki, wtorki, środy, czwartki od 10:00 do 23:00. W soboty i niedziele od 11:00 do 20:00. Nie zawsze wszystkie terminy są dostępne.

Zamienne - wygodne (sprawdzone) i czyste. Bardziej wizytowe niż sportowe. Panie - na obcasie ale niezbyt wysokim (około 5-6 cm). Panowie - obcas około 2,5 cm oraz cienka elastyczna podeszwa. Panowie - stosujcie bezbarwną pastę, również do czarnych butów!

To pytanie jest zadawane najczęściej ale nie ma na nie krótkiej i prostej odpowiedzi. Taniec jest dziedziną sztuki i niezmiernie ważny jest talent (poczucie rytmu, słuch muzyczny, predyspozycje ruchowe, prezencja). Bardzo ważne są też dobra pamięć, orientacja w przestrzeni, zdolności aktorskie i odporność na stres związany z publicznym występem. Im mniej talentu, tym więcej pracy i dłużej trwająca nauka. Są pary, które są skłonne do samodzielnej pracy (oprócz lekcji indywidualnych) ale także pary, które nie mają na to czasu lub odpowiednich warunków. Są łatwiejsze i trudniejsze do zinterpretowania utwory, układy taneczne mogą być bardzo proste albo nasycone trudnymi figurami. Choreograf wszystkie te aspekty stara się brać pod uwagę proponując takie figury i układy taneczne, które konkretna para może opanować w trakcie kilku lekcji. Jeżeli jednak para (bez wcześniejszych doświadczeń związanych z tańcem) koniecznie chce zatańczyć skomplikowane figury do trudnej piosenki, to nauka może trwać znacznie dłużej.

Przed rozpoczęciem pracy nad choreografią pierwszego tańca warto ukończyć grupowy kurs tańca towarzyskiego, poznać podstawowe kroki i proste figury taneczne, sprawdzić jak szybko się uczymy, oswoić stres związany z obecnością innych osób na sali. Łatwiej będzie wybrać dla siebie właściwy taniec i odpowiednią dla tego tańca piosenkę.

Jeżeli ktoś zupełnie nie potrafi tańczyć, to nawet jedna lekcja indywidualna może być pomocna. Żeby jednak od podstaw nauczyć się choćby tylko jednego tańca, zapamiętać oraz opanować choreografię do trzyminutowego utworu muzycznego - kilka lekcji indywidualnych jest zazwyczaj niezbędnych. Niestety zdarzają się pary pozbawione talentu oraz umiejętności a spodziewające się po dwóch lekcjach rezultatów właściwych dla tancerzy z kilkunastoletnim stażem.

Są też jednak pary taneczne, które tańczą całkiem nieźle (np. byłe tancerki, członkowie zespołów tanecznych) ale korzystające z kilkunastu lekcji - żeby publiczność zachwycić i mieć wspaniałą pamiątkę.

Koszty związane z nauką tańca nie muszą być wysokie. Jeżeli odpowiednio wcześniej zadbamy o to, żeby ukończyć kilka stopni kursu tańca towarzyskiego, to koszty takiego przedsięwzięcia będą rozłożone w czasie i odpowiednio niższe (nauka w grupie jest znacznie tańsza od lekcji indywidualnych). Udział w kursie tańca jest też całkiem przyjemnym sposobem spędzania wolnego czasu. Pary, które ukończyły kurs tańca dla średniozaawansowanych, znają już tak dużo figur i układów tanecznych, że mogą ale wcale nie muszą korzystać z pomocy choreografa. Również pary, które ukończą tylko kurs podstawowy, mogą w systemie lekcji indywidualnych pracować jedynie nad choreografią do konkretnego, wybranego utworu muzycznego. Oferujemy naukę tańca w formie kursów (nauka w małych grupach od 3 do 7 par) oraz lekcji indywidualnych i konsultacji artystycznych (zajęcia na sali bez obecności innych osób - tylko jedna para i instruktor/choreograf).

Grupowe kursy tańca towarzyskiego - 245 zł od soby za 16 godzin lekcyjnych nauki.

Indywidualne zajęcia (opracowanie choreograficzne, konsultacje artystyczne, treningi) dla par, które ukończyły grupowy kurs tańca zorganizowany przez Studio Tańca "HONORATA" - 150 zł za 75 minut.

Indywidualna lekcja tańca dla pozostałych par - 200 zł za 75 minut - całkowity koszt lekcji dla pary tanecznej.

Skontaktuj się z nami

ADRES

Studio Tańca "Honorata"
ul. Słoneczna 37, 33-100 Tarnow

TELEFON

+48 509 539 880
+48 14 6215 468